20 березня 2015 р.

То чия вишиванка? Valentino Couture


Як тільки побачили вишиванки колекції Valentino Couture ss-2015, то одразу "серце тьохнуло" - наше, українське! І серце правду підказало, хоч дизайнерів надихав життєвий шлях єврейського білоруса Марка Шагала.Як пише оглядач STYLE.COM, дизайнерів Valentino "полонив" Шагал, його неймовірне життя, дуже важке, але сповнене оптимізму. В національні деталі, імовірно, ніхто не вникав, той же STYLE.COM називає предків художника російським. В колекції дійсно вистачає російських сарафанів, проте є й кептарики, і свити, і, головне, наші червоно-чорні вишивки хрестиком. Свого в колекції знайдуть чимало і росіяни, й, точно вже, білоруси.
А все тому, що різні національні групи розвиваються в численних контактах між собою, і без взаємовпливу практично неможливий розвиток жодної локальної культури (навіть японці через море переймали багато китайського).
Ще один важливий момент - народні культури тісно пов'язані між собою стилістично, бо за джерело творчості для будь-якого народу слугувала природа, а "сонце світить всім однаково". Тут одразу згадується, як один декоратор оформляв мароканський ресторан гуцульськими килимами, видаючи їх за щойно привезені з кращих базарів Маракешу.Мода, як і декоративно-ужиткове, та й взагалі будь-яке мистецтвр, не є національно обмеженою. Румунські блузи з живопису Матісса, відтворені Сен-Лораном колекції 1976 року, яку називали і Ballet Russes, і Kazak - також мали багато нашого, як і Сен-Лоранівські вишиванки 1999 року...У своїй дисертації 2008 року Мирослав писав:"Найбільш об'єктивним є визначення національного як усього, що сприймається та оцінюється нацією як своє. З огляду на це українськими можуть бути як події й явища, що відбуваються на території країни, так і продукти творчості вихідців з України, а також твори, що містять елементи та колорит, характерні для нашої традиційної культури... Національне мобілізує людей, спонукає черпати сили в в своєму історичному минулому, органічно засвоювати елементи інших культур, сумісні з їхніми національностями, і цим самим продовжувати процес творення себе як нації",
Під цими словами Мирослав Мельник може підписатись і зараз.Джерело: фешн-блог Мирослава Мельника

Немає коментарів:

Дописати коментар